دستگاه میکسر ریبون بلندر

معرفی میکسر ریبون بلندر

میکسر ریبون بلندر یک میکسر صنعتی معروف و بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف است. این میکسر به دلیل سرعت و دقت بالای مخلوط کردن مواد مختلف از بهترین انواع میکسر است که در صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی و … استفاده می‌شود. در مواردی که نیاز به میکسری است که در زمان کم، چند ماده را با بیشترین میزان دقت به صورت کاملا همگن مخلوط نماید، میکسر ریبون بلندر بهترین انتخاب است. میزان ضریب خطا در میکسر ریبون بلندر حداکثر 0.25 درصد است.

ریبون بلندر از انواع دستگاه میکسر افقی است. این میکسر دارای یک مخزن U شکل است که درون آن یک همزن مارپیچی فلزی قرار دارد. همزن میانی مخزن از دو روبان مارپیچی تشکیل شده است که در جهت مخالف یکدیگر حرکت می‌کنند. چرخش مخالف جهت این تیغه‌های مارپیچی، باعث می‌شود مواد به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند.

ریبون بلندر معمولا برای مخلوط کردن مواد جامد و پودری استفاده می‌شود. البته لازم به یادآوری است که پودرها از لحاظ دانه بندی دو نوع همگون و ناهمگون می‌باشند. ریبون بلندر برای مخلوط کردن مواد پودری همگون مناسب است و برای ترکیب دو یا چند نوع پودر ناهمگون باید از میکسرهای دیگر چون میکسر وی بلندر یا میکسر روتاری استفاده کرد.

میکسر پودر

نحوه کار دستگاه ریبون بلندر

دستگاه میکسر ریبون بلندر از اجزای مختلفی تشکیل شده است که هر یک وظیفه خاصی را بر عهده دارند. این دستگاه شامل موتور گیربکس، مخزن، محور و تیغه‌های ریبون می‌باشد. در ادامه نحوه کار دستگاه ریبون بلندر ذکر شده است.

مخزن میکسر ریبون بلندر به شکل نیمه استوانه و U شکل است. این مخزن دارای یک دریچه ورودی است که از طریق آن مواد وارد مخزن می‌شوند. در پشت مخزن میکسر، یک موتور و گیربکس وجود دارد که با دریافت نیروی الکتریکی محور میانی مخزن میکسر را به حرکت وا می‌دارد.

در اطراف محور،  دو گروه نوار فلزی مارپیچی در هم فرو رفته، وجود دارد. این تیغه‌های مارپیچی را، ریبون‌های داخلی و خارجی می‌نامند. این ریبون‌ها در خلاف جهت یکدیگر چرخش می‌کنند. یعنی برخی از ریبون‌ها مواد را از قسمت مرکزی به قسمت بیرون حرکت می‌دهند و برخی دیگر آن‌ها را از اطراف به سمت محور هدایت می‌کنند. چرخش خلاف جهت ریبون‌ها، موجب مخلوط شدن مواد می‌شود.

میکسر ریبون بلندر

سرعت چرخش تیغه‌های نواری بسیار بالا است. این تیغه‌ها با سرعت حدود 70 تا 100 متر در دقیقه چرخش می‌کنند و در زمانی بسیار کم حدود 15 الی 20 دقیقه، مواد را به صورت کاملا یکنواخت ترکیب می‌کنند. طراحی دقیق پره‌ها برای نداشتن نقطه کور در میکسر، اهمیت بسیاری دارد.

در قسمت زیرین دستگاه میکسر ربیون بلندر، یک دریچه تخلیه وجود دارد. دریچه تخلیه ممکن است به صورت دستی یا اتوماتیک باشد. می‌توان با افزودن اسکرو در دریچه خروجی و با سیستم پنوماتیک، مواد میکس شده را بدون نیاز به اپراتور به مکان دیگری انتقال داد.

دستگاه ریبون بلندر

انواع ریبون بلندر

در قسمت قبل، با ساختار کلی و نحوه کار دستگاه میکسر ریبون بلندر آشنا شدید. گاهی اوقات در صنایع مختلف، نیاز است که دستگاه میکسر به صورت سفارشی و با ویژگی‌های خاص طراحی شود. بنابراین، برای هر صنعت، ممکن است میکسر خاصی مناسب باشد. بنابراین قبل از تهیه میکسر، مشاوره تخصصی با طراح ماشین آلات صنایع ضروری است.

ششرکت همت ماشین سازنده انواع مختلف میکسر می باشد. شرکت ما این امکان را فراهم کرده است که شما قبل از خرید میکسر، با مشاوره کارشناسان، بهترین نوع میکسر را انتخاب نمایید. قابیلت‌های مختلفی وجود دارد که ممکن است بنا بر نیاز صنایع مختلف به دستگاه افزوده شود.

برای مثال برای مخلوط کردن بعضی از مواد، نیاز است که در هنگام میکس، دما به درجه معینی برسد تا مواد بهتر با یکدیگر ترکیب شوند. در این گونه موارد باید از دستگاه میکسر ریبون بلندر دو جداره استفاده شود. گاهی اوقات نیز مخزن دستگاه ریبون بلندر به صورت گردان طراحی می‌گردد. چرخش مخزن کمک می‌کند که مواد با سرعت بیشتری ترکیب شوند و همچنین در هنگام تخلیه مواد، هیچ ماده‌ای در کف مخزن باقی نمی‌ماند.

در برخی از صنایع نیاز است در هنگام میکس مواد، یک مایع به صورت اسانس به این مواد افزوده شود. بنابر سفارش مشتری، قابلیت نصب سیستم اسانس پاش بر روی دستگاه میکسر وجود دارد. یک مخزن برای اسانس به میکسر افزوده می‌شود. این اسانس توسط پمپ به همه نقاط اسپری می‌شود تا به خورد مواد برود.

میکسر ریبون بلندر استیل

همان گونه که ذکر شد، در برخی از صنایع بر حسب موادی که مخلوط می‌شوند نیاز است که دستگاه ریبون بلندر به صورت سفارشی تولید گردد. برای مثال در صنایع شیمایی برای تولید شوینده‌ها و مواد دارویی، معمولا از میکسر ریبون بلندر استیل استفاده می‌گردد. با به کار بردن استیل در تولید میکسر از زنگ زدگی در اثر تماس با مواد شیمیایی جلوگیری می‌شود.

همچنین در تولید مواد غذایی نیز باید از میکسر ریبون بلندر ضد زنگ و کاملا بهداشتی استفاده کرد. برای مثال در خط تولید و بسته‌بندی ادویه‌ها، انواع چاشنی‌ها و طعم دهنده‌ها، گیاهان دارویی و همچنین خطوط تولید صنایع لبنی و شیر خشک از میکسر ریبون بلندر استیل استفاده می‌گردد.

میکسر ریبون بلندر استیل

کاربرد دستگاه ریبون بلندر 

در صنایع مختلفی از جمله کشاورزی، صنایع غذایی، شیمیایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی از میکسر ریبون بلندر استفاده می‌کنند. از مهمترین کاربردهای دستگاه ریبون بلندر در تولید خمیر کاغذ است. در صنایع ساختمانی نیز این میکسر بسیار کاربرد دارد و برای هم زدن مصالح ساختمانی، درست کردن ملات و مخلوط کردن رنگ‌ها استفاده می‌شود.

در صنایع شیمیایی برای مخلوط کردن پودرها و مواد شیمیایی، شوینده‌های بهداشتی، خمیر دندان، مواد ضدعفونی کننده از میکسر ریبون بلندر استفاده می‌شود. همچنین در صنایع داروسازی، برای مخلوط کردن و ساخت مواد دارویی، تولید شربت، ویتامین، لوسیون و کرم‌های بهداشتی و آرایشی، مواد شوینده بهداشتی این میکسر بسیار کاربرد دارد. کاربرد این میکسر در صنایع غذایی، برای تولید غذای کودک، تولید پودر کیک آماده، طعم دهنده‌ها، ادویه‌ها، تولید پودر ژله، غلات صبحانه، مکمل‌های غذایی، محصولات غذایی خشک و مخلوط نوشیدنی‌های فوری است.

مشخصات دستگاه ریبون بلندر

مشخصات دستگاه ریبون بلندر شرکت همت ماشین با توجه به نیاز صنایع مختلف تفاوت دارد. در ادامه برخی از این مشخصات ذکر شده است.  

میکس کاملا یکنواخت و همگن مواد با کمترین ضریب خطا

انجام سریع فرایند میکس (حدود 15 الی 20 دقیقه)

مناسب برای فضاهای کوچک

تعیین توان موتور و گیربکس میکسر ریبون بلندر بر اساس ظرفیت و حجم دستگاه

دستگاه ریبون بلندر با ظرفیت‌های مختلف 5 تا 25000 لیتر طراحی می‌گردد

حداکثر ظرفیت قابل استفاده از مخزن 70 درصد، برای اطمینان از ترکیب همگن مواد

حداقل حجم مواد، 30 الی 40 درصد ظرفیت کل مخزن (بالاتر از سطح پره‌ها)

طراحی دریچه خروجی به صورت دستی یا اتوماتیک بر حسب سفارش مشتری

نصب اینورتر برای کنترل سرعت

نصب تایمر برای تنظیم زمان

گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه توسط شرکت همت ماشین

دستگاه ریبون بلندر

قیمت میکسر ریبون بلندر

اگر شما برای فعالیت و صنعت خود نیاز به یک دستگاه میکسر دارید می‌توانید برای استعلام قیمت دستگاه ریبون بلندر با کارشناسان ما تماس بگیرید. همان گونه که در بالا ذکر شد، میکسر با توجه به نیاز صنایع ممکن است دارای مشخصات مختلف باشد و یا نیاز به تجهیزات بیشتری داشته باشد. همچنین جنس آلیاژ به کار رفته برای ساخت میکسر و مخزن نیز در قیمت میکسر ریبون بلندر موثر است. همچنین نوسان قیمت ارز، بر روی قیمت دستگاه ریبون بلندر تاثیرگذار است.

بنابراین نمی‌توان قیمت ثابتی را بر روی میکسر ریبون بلندر لحاظ کرد. شما می‌توانید برای استعلام دقیق قیمت میکسر ریبون بلندر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما، می‌توانند در انتخاب مناسب‌ترین و ایده‌آل‌ترین میکسر برای فعالیت، شما را راهنمایی نمایند.